Archil Talakvadze: I think the points of the agreement are already being formed so that it is possible to bring the positions closer
I think the points of the agreement are already being formed so that it is possible to bring the positions closer, - Speaker of the Parliament of Georgia Archil Talakvadze said after the meeting with Christian Danielsson.
"I hope that with constructive approaches from both sides, we will be able to end this disagreement and ensure that all political parties return to the normal political process," Talakvadze said after the meeting.
Christian Danielsson, Personal Envoy of the President of the European Council Charles Michel, met with the leaders of the Georgian Dream once again today.
Christian Danielsson, who was to return to Brussels today, stayed in Georgia and continues to meet with political actors in order to bring the country out of the crisis.